Ile kosztuje leczenie alkoholizmu?

Odwyk alkoholowy jest najlepszą formą terapii dla osób zmagających się z uzależnieniem

Odwyk alkoholowy jest najlepszą formą terapii dla osób zmagających się z uzależnieniem. W skład takiego leczenia wchodzi wiele zabiegów medycznych oraz psychologicznych, których celem jest powrót osoby uzależnionej do normalnego funkcjonowania w przestrzeni społecznej. Co jest szczególnie istotne, to uświadomienie sobie problemu i negatywnych skutków za nim idących. Jak wygląda forma pomocy ośrodków terapii uzależnień i ile kosztuje leczenie alkoholika?

Zapytaj nas ile kosztuje leczenie odwykowe i jakie zabiegi obejmuje cennik leczenia. Dowiedz się więcej na temat kosztów kuracji, kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo.

Ile kosztuje prywatne leczenie odwykowe — cena

Dla rodzin oraz samych chorych najlepszą metodą walki jest prywatny ośrodek leczenia. Sama kuracja w Polsce jest bezpłatna, jednakże odległe terminy uniemożliwiają skorzystanie z takich terapii w szybszym czasie. Ile kosztuje terapia odwykowa? Cena usług jest dość rozbieżna i zależy od wielu czynników determinujących ostateczny koszt. Przeciętna cena za turnus waha się między kilkoma a kilkunastoma tysiącami złotych – trudne jest doprecyzowanie takiej kwoty, gdyż jest ona ustalana indywidualnie po konsultacji ze specjalistami. To oni w ostateczności decydują, jak długo powinna trwać terapia i jakie ewentualne kierunki leczenia powinna przejść osoba uzależniona.

Ile kosztuje odwyk, warunkuje długość terapii. Krótkie, 2-4 tygodniowe turnusy,  są przeznaczone jedynie dla osób świadomych swoich problemów, które chcą bliżej poznać powód częstego sięgania po napoje alkoholowe. Osobom tym proponowane są zazwyczaj spotkania, uświadamiające podłoże problemu dodatkowo rozszerzone o detoksykację organizmu.

Właściwa terapia alkoholowa – cena

Skuteczna terapia alkoholowa powinna trwać od 4 do 6 tygodni. W przypadku niektórych turnusów zalecany jest dłuższy pobyt – około 8 lub nawet 12 tygodni. Dzięki temu osoba uzależniona ma szansę bliżej poznać problem i techniki, jakie po wyjściu z ośrodka będzie mogła stosować, aby przeciwdziałać skłonnościom i chęcią sięgnięcia po alkohol.

Czas spędzony ze specjalistami będzie wymagał większych zasobów finansowych z uwagi na długość trwania leczenia. Wiele ośrodków specjalizujących się w chorobie alkoholowej wychodzi jednak naprzeciw potrzebom i proponuje rozłożenie kosztów całej terapii na raty bez względu na to ile kosztuje terapia alkoholowa.

Leczenie alkoholizmu – cena NFZ

W przypadku Narodowego Funduszu Zdrowia leczenie osób uzależnionych ma się nieco inaczej. Leczenie alkoholizmu, ile kosztuje zależy od tego czy oddziały leczenia uzależnień, mają podpisane umowy z NFZ. Jeżeli tak, refundacja obejmuje kwotę w granicach 140 – 160 złotych za dobę na każdego pacjenta, który korzysta z terapii. NFZ przewiduje maksymalnie 8 tygodni leczenia choroby alkoholowej.

Odwyk alkoholowy, ile kosztuje i co zawiera ustala się podczas konsultacji. Zazwyczaj pobyt przewiduje nie tylko szereg zabiegów medycznych oraz psychologicznych. To także całodobowa kompleksowa opieka. W skład takiego pobytu wchodzą między innymi:

  • psychoterapia indywidualna oraz grupowa;
  • spotkania z najbliższymi w obecności psychoterapeuty;
  • wspomaganie leczenia za pomocą leków;
  • badania lekarskie;
  • opieka psychoterapeuty;
  • opieka medyczna;
  • aktywny wypoczynek – dostęp do siłowni;
  • zakwaterowanie – w zależności od rodzaju pokoju i ilości osób;
  • wyżywienie – z możliwością dostosowania diety do indywidualnych potrzeb (np. dla cukrzyków);
  • wycieczki grupowe – do teatru, kina, muzeów.

Nasi pacjenci mogą liczyć na konsultacje medyczne po zakończeniu całego cyklu terapeutycznego. Od ceny pobytu odliczamy pierwsze zajęcia jeżeli zdecydują się Państwo kontynuować leczenie w naszym ośrodku. Dodatkowo przewidujemy leczenie współuzależnienia u rodzin naszych pacjentów.

Po zakończeniu turnusu jesteśmy dla Państwa nadal dostępni. Każda z osób może skorzystać z bezpłatnej infolinii.

Prywatny odwyk alkoholowy — Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Aurora

Pobyt w naszym ośrodku terapii uzależnień to kompleksowa opieka pacjentów cierpiących z powodu choroby alkoholowej. Dokładamy wszelkich starań, aby kuracja była czasem wyciszenia, regeneracji i momentem relaksu. Jest dla nas ważne, aby każda osoba korzystająca z naszych usług mogła poczuć się komfortowo w wygodnych warunkach domowych.

Nasz ośrodek usytuowany jest w malowniczej i spokojnej okolicy na obrzeżach Poznania. Miejsce to charakteryzuje zielona sceneria daleka od miejskiego gwaru i hałasu. Pragniemy, aby Państwa pobyt był kojący i inspirujący. Uczestnicy mają możliwość udziału z zajęć sportowych. Wierzymy, że aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne.

Jeżeli chcesz wiedzieć ile kosztuje prywatny odwyk i z jakich form pomocy możesz skorzystać, zapoznaj się z naszą ofertą. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza dostępnego online lub zadzwoń. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Scroll to Top